Β. Κατηγορία: Στην κορυφή ο Ακρίτας

Με τις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο ντέρμπι η ΕΝ Παραλιμνίου νίκησε με ανατροπή στην Αραδίππου 2-1 τον Ερμή. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Ηλία Γεωργίου, η Ένωση ισοφάρισε στο 29ο λεπτό με τον Δημήτρη Μαυρουδή και έφτασε στο 2-1 με τον Ανδρέα Ηλία στο 70ο λεπτό.

Ο Ακρίτας Χλώρακας νίκησε με 3-0 τον ΠΟ Ξυλοτύμπου και η Νέα Σαλαμίνα με 3-2 την Αναγέννηση Δερύνειας.

Βαθμολογία πρώτης εξάδας: Ακρίτας Χλώρακας 32, ΕΝ Παραλιμνίου 32, Νέα Σαλαμίνα 32, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 31, Αλκή 27, Ερμής 26 βαθμοί.

Στην Αθηαίνου ο τοπικός Οθέλλος νίκησε με 3-2 την Ομόνοια Αραδίππου από τέρματα που πέτυχαν οι Γιώργος Κατσιατή (71′, 87′) και Ζάγκο (80′). Για την Ομόνοια σκόραραν οι Ριμπέϊρο (44′ πέναλτι) και Λευτέρης Αλαμπρίτης (90′).

ΑΣΙΛ Λύσης – Ονήσιλος Σωτήρας 0-0

Ο αγώνας Ολυμπιάς Λυμπιών – Αλκή Ορόκλινης θα διεξαχθεί την Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας.

If you wish to advertise on CitySportCY.com, please fill out the form below.